środa, 2 października 2013

Jak ubrać maluszka ?

Ubierając Liama spotkałam się na prawdę z takim rodzajami zapięć i upięć, że nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że ktoś może być tak pomysłowy. Oczywiście ubranka na pewno szczególnie te pierwsze bywają starannie dobrane. Ale czasami nie funkcjonalne. Maluszka w ciągu dnia rozbieramy i ubieramy, co najmniej kilka razy. Karmić maluszka w ciągu doby powinniśmy co najmniej 8 razy. Przed karmieniem powinniśmy sprawdzić czy nie ma niespodzianki w pieluszce. Bywa czasami, że pieluszka nie starczy i trzeba zmienić całe ubranko. Albo nagła fontanna sprawia, że musimy wymienić nie tylko ubranko maluszka na świeże.
Także należałoby rozglądać się za wygodnymi rozwiązaniami w ubrankach. Maluszek nie lubi być rozbierany, ubierany etc. Dlatego miło i sprawnie przebiegnie cała operacja kiedy będziecie to wstanie zrobić w mgnieniu oka ;-) A tak na poważnie jeszcze ważny jest rozmiar ubranka. Dla dzieci i rodziców wygodniej jest jak mają kilka rozmiarów większe. Wtedy łatwo nam wkłada się łapki maluszka czy zakłada ubranko przez główkę.
W jakie ubranka ubierać noworodka? – moje propozycje:
1. Body całe rozpinane lub body nie rozpinane z krótkim i długim rękawem
Body to ubranko, które zakładamy maluszkowi jako pierwsze. Przylega do ciała maluszka i przytrzymuje pieluszkę. Są dwa typy body całe rozpinane i zakładane przez głowę. Może być z krótkim lub długim rękawem. Body jest bez nogawek.
2. Śpiochy
Śpiochy są na szelkach i mają nogawki, które zasłaniają stopy. Zwykle zakłada się je na kaftanik, koszulkę lub body.
3. Pajacyk
Pajacyk ubiera i zakrywa nam całego maluszka. Mamy w ten sposób u maluszka zakryte dłonie i nogi. Podobnie jak śpiochy zakładamy np. na body.
4. Rampers
Rampersy mają ścięte nogawki także stópki są wolne :-) Mogą być z krótką lub długą nogawką :-)
5. Kaftanik
Kaftanik jest to koszulka rozkładana. Składa się z dwóch warstw materiału i zawiązując lub zapinając kaftanik zakładamy jedną na drugą. Inaczej zapięcie kopertowe.
6.Śliniak
Śliniak to element garderoby gdy maluszek się zaczyna ślinić, lub ulewa. Wtedy śliniaczkiem chronimy ubranko. Później stosujemy śliniaki kiedy maluszki zaczynają zajadać stałe pokarmy.
7. Rękawiczki niedrapki, które stosuje się zwykle w szpitalu. Mają zapobiec zadrapaniu się dziecka. Niestety często się gubią. Teraz można kupić ubranka, które mają wszyte rękawiczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz